Články

Bilance silniční a MTB sezony 2017

01. Leden 2017

Na konci srpna pro tým skončila s vyjímkou posledního závodu Jihočeského poháru MTB jarní a letní sezona. V porovnání s premiérovou, loňskou se tým účastnil většího počtu závodů, celkem jich bylo 42, ale co je nejdůležitější, jezdci dokázali vybojovat celkem 60 umístěních na stupních vítězů a z toho 21 vítězství. Největších úspěchů dosáhl kadet Jakub Ťoupalík-stal se mistrem České republiky na silnici, zvítězil v Českém poháru na silnici, stal se krajským přeborníkem na silnici, absolutním vítězem Jihočeské amaterské ligy jak v časovce jednotlivců, tak v silničním závodě. V juniorech mu sekundoval Matěj Syrovátka, který se pravidelně umisťoval v první desítce Českého poháru na silnici, podiových umístění dosáhl i na závodech JAL a Jihočeského poháru MTB. V nejmladších kategoriích je potřeba vyzdvihnout výkony a výsledky Tomáše Krause, Kryštofa Krešáka a Tadeáše Pazourka, kteří se při svých startech, zejména v Jihočeském poháru MTB vždy umístili na stupních vítězů, Tomáš dosáhl na 5 vítězství, Kryštof s Tadeášem vyhráli 3 krát. V průběhu září bude probíhat již příprava na cyklokrosovou sezonu 2017/18, která odstartuje závodem TBC série 24.9.2017 v Bernarticích.